Czy ustawa o usługach turystycznych obowiązuje (biura podróży a wyjazdy do Egiptu)?

Takie pytanie zadaję sobie śledząc od piątku sytuację w Egipcie i praktykę wielu biur podróży.

Ustawa oczywiście obowiązuje, ale wiele biur podróży zdaje się działać jakby nie obowiązywała – nie informują klientów o konieczności zmiany umowy, czy o odwołaniu imprezy turystycznej, nie proponują klientom imprez turystycznych o tym samym lub wyższym standardzie, zaprzeczają, że w przypadku gdy organizator turystyki odwołuje imprezę turystyczną klient może żądać także odszkodowania, chyba że występuje jedna z dwu okoliczności wskazanych w art. 14 ust. 7 u.u.t.

Szerzej o tej sytuacji w kolejnym wpisie.

dr Piotr Cybula, radca prawny

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s